אודות

ג'קי [יעקב] לוי נולד ב 1963 בעיר החוף בת-ים,
מה שהופך אותו לירושלמי מפוקפק למדי.

מאוחר יותר עברה המשפחה לקריית אונו, אולי המקום הכי פחות ירושלמי בתבל, אבל לוי הצעיר, שנרשם ללימודים בישיבה התיכונית כפר הרוא"ה, בתנאי פנימיה , לא בילה שם יותר מדי זמן.

שירת בנח"ל ולמד תקופה, קצרה אך משמעותית, בישיבת הקיבוץ הדתי בעין צורים.

שמונה שנים מחייו היה חבר קיבוץ בית רימון, עבד כמעט בכל ענף - בעיקר גינון; השתתף כמעט בכל וועדה - בעיקר תרבות; ונהנה עד היום להתגאות ברישיון לטרקטור. 

באוניברסיטה העברית בירושלים למד תאטרון ופילוסופיה, המשיך ללמד באוניברסיטה בחוג לתאטרון ולימד דרמה ותאטרון במסגרות רבות נוספות, בעיקר בסטודיו למשחק "ניסן נתיב" בירושלים.

כתיבה

לאורך השנים כתב טורים אישים בעיתונים שונים. הטור הראשון "סולם יעקב" הופיע במקומון הירושלמי "כל העיר" [וכפי שקבעו חז"ל "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומון.." ] במסגרת טור זה הפך ג'קי למבקר בתי הכנסת הראשון [ והיחיד ] בעיתונות הישראלית וכתב על קרוב ל-300 בתי כנסת.

בהמשך כתב במשך תשע שנים במוסף לשבת של עיתון "ידיעות אחרונות"  טור בשם "מדרש ביתי" הנוגע בסוגיות מפרשת השבוע והאקטואליה.

כיום מפרסם מידי שבוע טור בשם "בא בטוב" במוסף השבת של בעיתון "ישראל היום"

תקשורת

כאמן וכמורה, ג'קי הוא קודם כל איש של קהל חי ופעיל. עם זאת, כבר שנים הוא פעיל גם בתחום הטלויזיה. פריצתו הראשונה למסך הקטן היתה במשבצת תוכניות הנוער של טלעד והטלויזיה החינוכית, בהן הגיש תוכניות העוסקות בקירוב ופיוס בין דתיים וחילוניים ובחברה הישראלית המגוונת, "צו פיוס" ו"מישהו דיבר?". בערוץ "בריזה" המנוח הגיש את תכנית הדיון "קול העם" לצדו של דידי הררי. 

גם ערוץ התכלת כבר איננו עימנו, וחבל. ג'קי הגיש שם את "היהודי הנודד"- תוכנית טיולים בעקבות דמויות וקהילות יהודיות בעולם הגדול. נסענו המון לחו"ל!

נמנה על יוצרי סדרת הדרמה המעוטרת "מעורב ירושלמי" והשתמש בעברו כמבקר בתי כנסת, כדי ליצור בסדרה את בית הכנסת הטלויזיוני הראשון בישראל. את צעדיו הראשונים והנשכחים ברדיו פסע ב"רדיו כל הדרך" [ תודה ליוסי סיאס ! ] והשתלב בגלי צה"ל בתוכנית "המילה האחרונה" מימיה הראשונים ועד עצם היום הזה. שיתוף הפעולה הפורה עם אברי גלעד נמשך משנת 1998 והוא ללא ספק המערכת הזוגית הממושכת והמוצלחת ביותר בחיי שניהם.

בין השנים 2003 ל-2006 הגיש - באהבה גדולה ובעיניים  טרוטות - את תוכנית הלילה של גלי צה"ל "ציפורי לילה ירושלמיות" [או "עופות לילה ירושלמיים" לדקדקניים שבנינו]

מופעים

אמנות הבמה של ג'קי היא לא בדיוק "משחק" וגם לא בדיוק "סטנדאפ" . ג'קי מספר, מצחיק ומנסה להפוך אירועים קטנטנים של יום יום לאגדות מופלאות. ביחד וגם לבד, על במות נכבדות וגם סתם כך על הרצפה באיזה מועדון לחבר,  ג'קי מופיע מול קהל כבר שנים רבות עם התכנים המיוחדים לו שתמיד יש בהם משהו מאוד יהודי, ישראלי ובכל זאת שונה. המופע הקברטי "סיטרא קמא" עם אהרון פויירשטיין וניצן פרי, ואחריו מופע הסיפורים "בן אדמה" [ שהמשיך את שיתוף הפעולה עם פרי ], ובשנים האחרונות גם במופע "צחוק עשה לי.."[ עם איתי בן נון והנגנים המופלאים של אנדרלמוסיה ] הוא ממשיך להתעקש שהומור יהודי עשוי לפעמים להיות אפילו די מצחיק ולא רק נושא לדוקטורטים.

יותר מכל דבר, ג'קי אוהב ליצור חברותות מעניינות ויצירתיות על הבמה. בשנים האחרונות הולידו שיתופי פעולה עם מוזיקאים שונים, מופעים מרתקים ומרגשים. ביניהם; "גשר ההלכה"- עם חנן יובל, "לכו אתם"- עם אריאל הורביץ, "ידידי הצחקת"- מופע פיוטים  והומור עם להקת המדרגות, "הלווים בג'ינס" [ חדש מאוד !!! ] - עם הזמר דודי לוי. מופע משותף עם קובי אריאלי, מופע "הומור בפיוט" עם חכם דוד מנחם, כמו כן ג'קי משתתף ב"טיש בשלושה"- מופע משותף עם משה להב וקובי אריאלי ועוד ועוד...

החל משנת 2007 מידי שישי בשישו הופיע ב"קלבת שבת" ביחד עם חברי הקלבת, במופע שבועי מתחדש על פרשת השבוע, בבית אביחי בירושלים. 

בשנת 2011 התרחשה הפריצה הקולנועית הגדולה של ג'קי [ להלן J.L ]  סצינה בלתי נשכחת, אך גם לא נזכרת במיוחד, בסרטו עטור הפרסים של יוסף סידר – הערת שוליים – דקה וקצת של פירורי תהילה.  צחוק צחוק, ג'קי מתכוון לחפור לנכדיו וניניו על כך שברגע מסוים בשנת 2012 צפו בו [ ועוד בפרופיל המוצלח ! ] שופטי האקדמיה של האוסקר - ובראשם מריל סטריפ, רוברט דה נירו והרב ציון מחפוד ממושב ניצני עולש.

בימים אלו מסיים עבודה על מחזה לתיאטרון ע"פ ספרו של חיים סבתו, בשיתוף עם המחזאית אילנית סוויסה. במקביל עובד על הצגת ילדים מפתיעה, תסריטים שונים, ובעיקר חי בירושלים עם משפחתו האהובה והבעייתית לעתים.